Статут Харківської гімназії № 46 ім. М.В. Ломоносова

Для забезпечення роботи профілів в гімназії створена і підтримується науково-методична та матеріально-технічна база:

– інформаційно-методичний центр;

– бібліотека, яка має 67 тисяч примірників бібліотечного фонду;

– 3 комп’ютерних класи ( 1 - для учнів 1-4 класів, 2 - для учнів 5-11 класів);

- у гімназії працюють 92 комп'ютери, усі они підключени до мережи Інтернет;

– теплиця, в якій представлена флора різних кліматичних зон;

– хімічна лабораторія.

Педпрацівниками школи видано 25 методичних посібників та 37 друкованих робіт, 45 вчителів підготували призерів олімпіад обласного та Всеукраїнського рівня.

З 1995 року в гімназії працює центр естетичного виховання „Натхнення”, у складі якого:

– дитячий театр „Колібрі”, колектив сучасного естрадного танцю „Гармонія”, естрадно-вокальна студія.

В гімназії створена шкільна парламентська республіка КРОК (Країна Розумних, Обдарованих, Кмітливих), яка охоплює всі сфери освітньої діяльності, де учні набувають практичного досвіду життя в правовій державі, в правовому середовищі в системі шкільного співуправління.